Güçlü Şifre Oluşturucu - Parola Oluşturma Aracı

Güçlü şifre oluşturucu ile rastgele şifre oluşturabileceğiniz kullanımı kolay online parola oluşturma aracı.

Güçlü Şifre Oluşturucu Nedir?

Güçlü şifre oluşturucu, kırılması zor şifreler oluşturmanızı sağlayan, oluşturduğunuz şifrelerin ne kadar güçlü olduğunu gösteren, kullanımı kolay online parola oluşturma aracı ve otomatik şifre üreticidir. Ayrıca, şifrem ne kadar güvenli diye merak ediyorsanız, şifrenizin ne kadar güvenli olduğunu da güçlü şifre oluşturucu ile öğrenebilirsiniz.

Güçlü Şifre Oluşturucu Güvenli Mi?

Güçlü şifre oluşturucu oldukça güvenli bir uygulamadır. Bu sitede oluşturulan şifreler hiçbir şekilde kaydedilmemekte, hiç kimse ile paylaşılmamaktadır. Dolayısıyla, bu sitede oluşturulan bu şifreleri sizden başka birisinin bilme ihtimali bulunmamaktadır.

Güçlü Şifre Nasıl Olmalıdır?

Güçlü şifre oluşturma aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta şifrenizin uzunluğudur. Eğer şifrenizi 16 karakterden uzun olacak biçimde, çeşitli harflerden oluşturursanız, parolanız büyük ihtimalle yeteri kadar güçlü olacaktır. Oldukça güvenli bir şifreye sahip olmak istiyorsanız, şifrenizi rakam, büyük harf, küçük harf ve soru işareti veya virgül gibi çeşitli sembollerle zenginleştirebilirsiniz. Öte yandan, bu şekilde üreteceğiniz güçlü ve zor şifreler, hafızada tutmak için pek ideal olmamaktadır. Dolayısıyla, sizin için anlamlı olan yeteri uzunluktaki bir cümleyi şifreniz olarak belirlemeniz birçok durumda daha sağlıklı olacaktır.

Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?

Güçlü Şifre Oluşturucu aracı ile oldukça güçlü parolalar oluşturabilirsiniz. Güçlü şifre oluşturma yöntemleri arasında yer alan bu araç sayesinde, istediğiniz uzunlukta, dilediğiniz karakterlerden oluşan parolalar oluşturabilir; oluşturduğunuz bu şifrelerin ne kadar güvenli olduğunu anında görebilirsiniz.

Güvenli Şifre Oluştururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güvenli şifreler kolay tahmin edilemeyen parolalardır. Örneğin "sifre" veya "123456" gibi şifreler oldukça zayıf şifrelerdir. Ayrıca isminizi veya soyisminizi barındıran, doğum tarihinizin ya da taraftarı olduğunuz takımın isminin içerisinde yer aldığı şifreler yeteri kadar güvenli olmayabilir. Yine, bir başka internet sitesinde kullandığınız bir parolayı, bu internet sitesinin hacklenebilmesi ihtimaline karşı tekrar kullanmamanız sizin faydanıza olacaktır. Dolayısıyla, yeterli uzunlukta, kolay tahmin edilemeyecek, daha önceden kullanmadığınız bir şifre oluşturmanız sizin için daha iyi olacaktır. Elbette şifre oluşturma esnasında sevdiğiniz bir şarkının sözlerinden veya atasözlerinden yararlanabilir, hiç rakam veya sembol kullanmadan yeteri kadar uzun bir şifre de oluşturabilirsiniz. Öte yandan, her ne kadar uzun olsa da, belirli bir şablonu takip eden örneğin "asdasdasdasdasdasdasd" gibi bir şifrenin güçlü olmadığını unutmayın.

Güçlü Şifre Örnekleri Nelerdir?

Cümle hâlindeki şifreler güvenli şifre olarak tabir edebileceğimiz güçlü parolalardır. Örneğin 16 karakterden oluşan "2Kere2DortEdiyor" şifresini ele alalım. Bu şifre, içerisinde hem rakam, hem küçük harf hem de büyük harf barındırmakta, ve fark ettiğiniz gibi sadece ilk kelimelerin büyük harf olması sebebi ile hatırlanması kolay bir hâlde karşımıza çıkmaktadır. Bu şifreyi daha da geliştirmek isterseniz, şifreyi daha uzun yapabilir, içerisine virgül veya soru işareti gibi semboller ekleyebilirsiniz. Örneğin: "2Kere2DortEdiyorDogruMuHocam?" gibi bir şifre çok daha güvenli olacaktır.