Harf Çevirme Aracı - Büyük Küçük Harf ve Ters Çevirme

Herhangi bir metindeki büyük harfi küçük harfe, küçük harfi büyük harfe dönüştürme aracı ve yazıyı ters çevirme programı.

0 Kelime 0 Karakter

Harf Çevirme Aracı Nedir?

Harf Çevirme Aracı, bir metindeki tüm harfleri küçük veya büyük yapabilmenizi sağlayan, ayrıca ters yazı yazma ve yazıyı terse çevirmeye yarayan bir araçtır. Bu araç ile büyük harfi küçük harfe çevirme, küçük harfi büyük harfe çevirme gibi işlemleri Word gibi programlara ihtiyaç duymadan oldukça hızlı biçimde yapabilir, büyük yazıyı küçük veya büyük yazıya çevirebilir, yazıyı ters çevirerek şekilli nick oluşturabilirsiniz.

Harf Çevirme Aracını Nasıl Test Edebilirim?

Türkçe alfabedeki tüm harfleri içeren bir pangram olan "pijamalı hasta yağız şoföre çabucak güvendi" cümlesini harf çevirme aracında deneyerek, aracın nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Büyük Harfi Küçük Harfe Çevirme Nasıl Yapılır?

Büyük harflerden oluşan yazıyı küçük harflerden oluşan bir yazıya çevirmek için küçük harf butonuna basabilirsiniz. Bütün harfleri küçük yapmaya yarayan bu işlemin sonucunda elinizdeki metindeki tüm harfler küçük olacaktır.

Küçük Harfi Büyük Harfe Çevirme Nasıl Yapılır?

Küçük harflerden oluşan yazıyı büyük harflerden oluşan bir yazıya çevirmek için BÜYÜK HARF butonuna basabilirsiniz. Bütün harfleri büyük yapmaya yarayan bu işlemin sonucunda elinizdeki metindeki tüm harfler büyük olacaktır.

Word Üzerinde Küçük Harf ve Büyük Harf Çevirme Nasıl Yapılır?

Word büyük küçük harf değiştirme için, harflerini değiştirmek istediğiniz metni seçtikten sonra Giriş'e basıp, ardından üst tarafta yer alan seçenekler arasında yer alan Aa ikonuna basarak harfleri değiştirebilirsiniz.

Yazıyı Nasıl Ters Çevirebilirim?

Herhangi bir sebeple yazıyı ters çevirmek istiyorsanız veya WhatsApp ters yazı nasıl yazılır diye merak ediyorsanız yazıyı ters çevirme programını kullanabilirsiniz. Programı kullanmak için ɹᴉʌǝꜿ sɹǝʇ ıʎızɐ⅄ butonuna basabilirsiniz. Ayna yazı yazmak olarak da bilinen bu yöntem ile arkadaşlarınızı bu metni nasıl oluşturduğunuz konusunda oldukça şaşırtabilirsiniz.

Yazıyı Tersten Nasıl Yazdırabilirim?

Harfleri ters çevirmeye yarayan yazıyı ters çevirme işleminden bağımsız olarak, eğer yazıyı tersten yazdırmak istiyorsanız ızaY netsreT butonuna basabilirsiniz.

Başlık ve Cümle Formatı Nedir?

Başlık formatı, tüm kelimelerin ilk harfini büyütmenize yarayan, başlık oluştururken faydalanabileceğiniz oldukça yararlı bir işlemdir. Cümle formatı ise, sadece cümlenin ilk kelimesinin ilk harfinin büyük harf ile yazıldığı bir formattır. Bu işlemler için Başlık Formatı ve Cümle formatı butonlarına tıklayabilirsiniz.