Kelime Sayacı - Karakter ve Kelime Sayısı Hesaplama

Herhangi bir metindeki kelime ve karakter sayısını anında hesaplayabileceğiniz kullanımı kolay online kelime ve karakter sayacı.

Kelime

0

Karakter

0

Paragraf

0

Cümle

0

Kelime Sayacı Nedir?

Kelime Sayacı, bir metindeki sözcük sayısını saymanızı sağlayan online kelime sayısı hesaplama aracıdır. Kelime Sayacı programı sayesinde bir metindeki toplam kelime ve karakter sayılarını, genellikle tercümelerde istenen boşluklu karakter sayısını, ayrıca cümle ve paragraf sayılarını öğrenebilirsiniz.

Kelime Sayacı Yazdıklarımı Kayıt Ediyor Mu?

Hayır, kelime sayacı yazdıklarınızı kaydetmez, yazdıklarınızı ve kelime sayımı istatistiklerini kimse ile paylaşmaz.

Kelime Sayacı En Fazla Kaç Kelimeyi Analiz Ediyor?

Kelime sayacının herhangi bir kelime veya karakter limiti bulunmamaktadır. Ayrıca, kelime hesaplama işlemini dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

Neden Kelime Sayacına İhtiyaç Duyulur?

Online kelime sayacı, metin içerisindeki sözcük ve karakter sayılarını bilmesi gereken, ancak Microsoft Word veya LibreOffice gibi programları kullanmayan insanlar için oldukça faydalı bir araçtır. Kelime sayacı programı sayesinde kelimeleri ve karakterleri tek tek saymanıza gerek kalmadan hatasız biçimde sayabilirsiniz.

Kelime Sayacı Kimlere Hitap Ediyor?

Kelime sayısı hesaplamaya yarayan kelime sayaçları herkese hitap etse de, kelime sayacı gibi programlara ihtiyaç duyanlar daha çok içerik üreticilerdir. SEO çalışması yapan birçok insanın da bildiği gibi, kelime sayısı içerik üretiminde oldukça önemli bir parametredir. Her içeriğin, arama motorlarında sıralama alabilmesi için belirli sayıda kelimeden oluşması gerekmekte, aksi takdirde arama motoru zayıf içerik sebebi ile yetersiz sözcük sayısından oluşan bu içerikleri üst sıralara taşıyamamaktadır.

Karakter Sayısı Nedir?

Karakter sayısı, boşluk dahil, metin içerisinde yer alan karakterlerin sayısıdır. Bu sayı, özellikle sosyal medya platformlarındaki gönderi sınırlamaları için oldukça önemlidir. Örneğin, birçok kullanıcı Twitter karakter sayacı gibi araçlara ihtiyaç duymakta, 2021 yılında 280 olan Twitter karakter sınırı için karakter sayısı hesaplama işlemini yapmaktadır. Benzer biçimde, SEO çalışmalarında genellikle 50 ilâ 60 arasında olması gereken title etiketi ve 50 ilâ 160 karakter arasında olması gereken description etiketleri için online karakter sayacına ihtiyaç duyulmaktadır.

Boşluksuz Karakter Sayısı Nedir?

Boşluksuz karakter sayısı, genellikle tercümelerde esas alınan önemli bir parametredir. Word dosyalarında sözcük sayımı kısmında görebileceğiniz bu parametre, metnin içerisinde yer alan boşluk (space) haricindeki tüm karakterlerin sayısını verir. Karakter sayacı, hem boşluklu hem de boşluksuz karakter sayılarını sunmaktadır.

Detaylı İstatistikler

Boşluksuz Karakter Sayısı 0
Benzersiz Kelime Sayısı 0
Okuma Süresi 0

Anahtar Kelime Dağılımı

Henüz veri yok.