Şekilli Nick Yazma Aracı - Şekilli Harfler ve Semboller

Oyunlarda, Instagram'da ve Twitter'da kullanabileceğiniz, şekilli harfler ve sembollerden oluşan nick ve yazı oluşturmanızı sağlayan online şekilli nick yazma aracı.

Yuvarlak
Yuvarlak Kalın
Kare
Kare Kalın
Ters Yazı
Tek Aralıklı
Kara Tahta
El Yazısı
El Yazısı Kalın
Fraktur
Fraktur Kalın
Tam Genişlikli
Parantezli
Parantezli Kalın
Küçük Büyük Harf
Üst Simge
Üstü Çizili
Altı Çizili
Çizgili
Üst Çizgili
Mors Alfabesi
Braille Alfabesi (Görme Engelli Alfabesi)
Emoji Alfabesi
Barkod
Ritimli
Lenny
Kulaklık
Omuz Silkmeli
Müzik
Dalgalar
Kalpli
Yıldızlı Semboller
Dini Semboller
Koronavirüs Emojileri

Şekilli Nick Nasıl Yazılır?

Şekilli Nick Yazma Aracı ile şekilli nick yazabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, yukarıdaki kutucuğa şekilli veya havalı görünmesini istediğiniz nicki yazmaktır. Nickinizi yazarken Türkçe karakterler de dahil, dilediğiniz karakterleri kullanabilirsiniz. Son olarak, beğendiğiniz nicki kopyalamak için yazı stilleri yanında yer alan kopyala ikonuna basabilirsiniz.

Tüm harflerin nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, Türkçe alfabedeki tüm harfleri içeren bir pangram olan "pijamalı hasta yağız şoföre çabucak güvendi" cümlesini yukarıdaki kutuya yapıştırarak, tüm harflerin nasıl şekilli hâle getirildiğini görebilir, şekilli isim yazmadan önce isminizin nasıl görüneceğinin önizlemesini yapabilirsiniz.

Şekilli Nick Yazma Aracı Nedir?

Şekilli Nick Yazma Aracı, Instagram, Twitter, WhatsApp, Facebook, Discord ve Skype gibi platformlarda şekilli yazı yazmanıza olanak sağlayan, Türkçe karakter destekli online bir araçtır. Bu platformların haricinde PUBG, CS: GO gibi oyunlarda kendi nickinizi daha ilgi çekici hâle getirmenize de olanak sağlayan bu havalı nick yazıcı ile, değişik yazı tipleri ile 2020 yılında birbirinden güzel nickler üretebilir, el yazısı nick yazma gibi işlemleri oldukça kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Şekilli Nick Yazma Aracı Nasıl Çalışıyor?

Her ne kadar klavyenizde yer alan karakter sayısı çok fazla olmasa da, kullanmakta olduğumuz bilgisayarlar ve telefonlar on binlerce karakteri tanıyabilecek kapasiteye sahiplerdir. Geçmişte sadece 128 karakteri (ASCII) destekleyen bilgisayarlar, günümüzde Unicode sayesinde birçok karakteri desteklemekte ve bu karakterleri algılayabilmektedir. Üstelik, her yıl Unicode standardı daha fazla karakter, sembol ve emoji ile genişlemekte, ülke bayraklarından çeşitli ikonlara, birçok yeni karakter tüm bilgisayarlarca anlaşılabilecek hâle gelmektedir. Şekilli Nick Yazma Aracı ise, Unicode sayesinde, klavyede olmayan simgeleri kullanarak WhatsApp, Instagram gibi platformlar ile birçok online oyunda kullanabileceğiniz süslü metin yazmanıza olanak sağlamaktadır.

WhatsApp Şekilli Yazı Nasıl Yazılır?

WhatsApp şekilli yazı için alttaki karakterleri kullanabilirsiniz:

  • Kalın yazı için "*" karakterini (Örneğin: *kalın yazı*)
  • İtalik yazı için "_" karakteri (Örneğin: _italik yazı_)
  • Üzeri çizili yazı için "_" karakterini (Örneğin: ~çizili yazı~)
  • 𝙼𝚘𝚗𝚘𝚜𝚙𝚊𝚌𝚎 𝚔𝚊𝚛𝚊𝚔𝚝𝚎𝚛𝚕𝚎𝚛 ile yazı yazmak için "```" karakterini (Örneğin: ```Monospace karakterli yazı```)

Daha fazla WhatsApp şekilli nick ve yazı fontları için Şekilli Nick Yazma Aracı veya Harf Çevirme Aracı gibi araçları kullanabilirsiniz.

Instagram Şekilli Yazı Nasıl Yazılır?

Instagram biyografi şekilli yazı yazmak için, Unicode aracılığıyla değişik yazı tipleri kullanabilirsiniz. 2020 yılında genellikle en çok kullanılan yazı tipi örnekleri ise yuvarlak ve kare yazı fontları ile ters yazı çeşitleri olmaktadır. Unicode ile oluşturulmuş bu yazıları yazabilmek için, şekilli yazı yazma sitesi gibi bir aracı kullanabilirsiniz. Ancak, Instagram bu fontları ve yazı tiplerini dönem dönem yasaklamaktadır. O yüzden, seçtiğiniz yazıların Instagram'da görüntülenebilir olup olmadığını denemeyi unutmayın.