Şekilli Nick Yazma - Şekilli Yazı

Oyunlarda ve sosyal medyada kullanabileceğiniz, şekilli nick ve şekilli yazı yazma aracı.

Balon Yazı I
Balon Yazı II
Kareli Yazı I
Kareli Yazı II
Ters Yazı
Tek Aralıklı
El Yazısı
El Yazısı Kalın
Kalın Yazı I
İtalik Harfler I
Kalın Yazı II
İtalik Harfler II
Fraktur
Fraktur Kalın
Kara Tahta
Tam Genişlikli
Japon
Yunan
Küçük Büyük Harf
Üst Simge
Zalgo I
Zalgo II
Emoji Alfabesi
Üstü Çizili
Dikey Çizgili
Altı Çizili I
Altı Çizili II
Çizgili I
Çizgili II
Üst Çizgili
Oklu
Yıldızlı
Yuvarlak
Şapkalı
Üstü Virgüllü
Üstü Noktalı
Altı Noktalı
Şimşekli
Karo
Üçgen
Mors Alfabesi
Braille Alfabesi (Görme Engelli Alfabesi)
Parantezli I
Parantezli II
Parantezli III
Parantezli IV
Parantezli V
Parantezli VI
Parantezli VII
İmleç Parantezi I
İmleç Parantezi II
İmleç Parantezi III
Alıntı I
Alıntı II
Deniz
Damalı
Çit
Elektrik
Kum Saati
Kalpli
Kare
Daire
Barkod
Ritimli
Lenny
Müzik
Ay Yıldız
Dalgalar
Kalpli Değişik
Yıldızlı Semboller
TC Nick I
TC Nick II

Şekilli Nick Nasıl Yazılır?

Şekilli Nick Yazma Aracı ile şekilli yazı yazabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, yukarıdaki kutucuğa şekilli ve havalı görünmesini istediğiniz nicki yazmaktır. Nickinizi yazarken, Türkçe karakterler de dahil, dilediğiniz karakterleri kullanabilirsiniz. Son olarak, beğendiğiniz nicki kopyalamak için yazı stilleri yanında yer alan kopyala ikonuna basmanız yeterlidir.

Tüm harflerin nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, Türkçe alfabedeki tüm harfleri içeren bir pangram olan "pijamalı hasta yağız şoföre çabucak güvendi" cümlesini yukarıdaki kutucuğa yapıştırabilirsiniz. Böylece Türkçe alfabede yer alan tüm harflerin, şekilli harf versiyonlarını görebilir; şekilli isim oluşturmadan önce kullanacağınız harflerin çeşitli yazı stilleri ile nasıl görüneceğinin önizlemesini yapabilirsiniz.

Şekilli Nick Yazma Aracı Nedir?

Şekilli Nick Yazma Aracı, Instagram, Twitter, WhatsApp, Facebook, Discord ve Skype gibi platformlarda şekilli yazı yazmanıza olanak tanıyan, Türkçe karakter destekli bir online araçtır. Bu platformların haricinde PUBG, CS: GO gibi oyunlarda kendi nickinizi daha ilgi çekici hâle getirmenizi de sağlayan bu havalı nick yazıcı ile, değişik yazı tipleri ile 2022 yılında birbirinden güzel nickler üretebilir, el yazısı nick yazma gibi işlemleri oldukça kısa sürede ve kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Şekilli Nick Yazma Aracı Nasıl Çalışıyor?

Her ne kadar klavyenizde yer alan karakter sayısı çok fazla olmasa da, kullanmakta olduğumuz bilgisayarlar ve telefonlar on binlerce karakteri tanıyabilecek kapasiteye sahiplerdir. Geçmişte sadece 128 karakteri (ASCII) destekleyen bilgisayarlar, günümüzde Unicode sayesinde bundan çok daha fazla karakteri desteklemekte ve algılayabilmektedir . Üstelik Unicode standardı, her yıl daha fazla karakter, sembol ve emoji ile genişlemekte, ülke bayraklarından çeşitli ikonlara, birçok yeni karakter tüm bilgisayarlarca anlaşılabilir hâle gelmektedir.

Şekilli Nick Yazma Aracı, Unicode sayesinde, klavyede olmayan simgeleri kullanarak WhatsApp, Instagram gibi platformlar ile birçok online oyunda kullanabileceğiniz süslü metin yazmanıza olanak sağlar. Bu işlemi yaparken sisteme girdiğiniz her bir harf, uygulama tarafından şekilli semboller ile değiştirilir.